Tulokset

Lauantai 28.3.2015:

Ilmakivääri 8IT

Ilmakivääri 10IT

Ilmakivääri 12HT

Ilmakivääri 12VT

Ilmakivääri 14HT päivitetty 30.3.2015

Ilmakivääri 14VT

Ilmapistooli 8IT

Ilmapistooli 10IT

Ilmapistooli 12VT

Ilmapistooli 14VT

Yhdistelmäkilpailu 8IT, 10IT, 12VT, 14VT päivitetty 30.3.2015


Sunnuntai 29.3.2015:

Ilmakivääri 8IT

Ilmakivääri 10IT

Ilmakivääri 12HT

Ilmakivääri 12VT

Ilmakivääri 14HT

Ilmakivääri 14VT

Ilmapistooli 8IT

Ilmapistooli 10IT

Ilmapistooli 12VT

Ilmapistooli 14VT

Joukkuekisan Palkitut Joukkueet


Kultahippu-ennätykset Ilma-aseilla


Lauantain 28.3.2015 tulokset tekstimuodossa:

10m ilmakivääri 20 ls 8IT: Aliina Heikkinen JjA 178 3x, Arwid Flemmich RS 197, Eero Kurunsaari IMAS 168, Eevi Lehtimäki IMAS 189 8xX,2×10,9×9,1×8, Elias Ådjers KhjA 180 4x, Hanna-Mari Vähätalo KaA 200, Heidi Keitaanranta KhjA 187 3x, Henna Keitaanranta KhjA 187 6x, Janne Piirainen SodA 130, Joona Ojanperä HSA 183 6x, Juho Huhtaluhta HSA 186 3x, Kaius Helaste KeAmS 178 3x, Lassi Räisänen SodA 179 4xX,1×10,9×9,6×8, Leevi Ylönen PiekSA 165, Liina Viinamäki LappjA190 8x, Marko Jussila IMAS 163, Neve Pöytälaakso IMAS 149, Olga Lähteenmäki SaSA 190 10x, Oscar Pakulla LappjA 189 7xX,3×10,9×9,1×8, Oskari Wallin PuKu 182, Peetu Oikari KarMAS 172, Petrus Moilanen KhjA 188, Samuel Ruusunen AsAs 186 7x, Siiri Niemi IMAS 183 6x, Tauno Mäki LamAS 161, Tuuli Riihimäki IMAS 180 5x, Veera Mäkelä LappjA 179 1xX,5×10,9×9,3×8,2×7, Veeti Poikelispää KaA 187 8x, Vinski Hyttinen HlAS 185.

10m ilmapistooli 20 ls 8IT: Aaro Peltoniemi KP-V 185 3x, Eero Kurunsaari IMAS 174 2x, Iida Jylhä KP-V 185 4x, Jade Niemelä IU 161, Janne Piirainen SodA 97, Liina Viinamäki LappjA 191, Lilli Lappi KP-V 187, Marko Jussila IMAS 134, Neve Pöytälaakso IMAS 167 1x, Oscar Pakulla LappjA 174 2x, Paavo Hirsilä IkA 160, Peetu Oikari KarMAS 170, Samuel Ruusunen AsAs 176 väh. 4p, Valtteri Rantala IkA 167 0x, Veera Mäkelä LappjA 151.

10m ilmakivääri 20 ls sarja 10IT: 1) Tiia Koivisto KA 200 20xX, 2) Juha-Pekka Vähätalo KaA 200 19xX,1×10, 3) Sonja Myllys Hahlo 200 18xX,2×10, 4) Siiri Wessman SaSA 200 18xX,2×10, 5) Edward Flemmich RS 200 17xX,3×10, 6) Jaakko Mantere HSA 199/18x, 7) Aleksi Kauppila KaA 199 16xX,3×10,1×9, 8) Niko Elonen KaA 199/15x, 9) Nico Fresenius LAS 199/15x, 10) Aapeli Rinta-Koski IMAS 198/14x, 11) Taavi Lauttamus KA 198/13x, 12) Anni Saarenpää LamAS 198 11xX,7×10,2×9, 13) Ossi Härkönen YK 198 10xX,8×10,2×9, 14) Vilma Lähteenmäki SaSA 197/12x, 15) Nicole Kamila RS 197 11xX,6×10,3×9, 16) Jani Lehtinen VihA 197 10xX,7×10,3×9, 17) Pauliina Karonen KA 196/14x, 18) Santeri Kenola KaA 196/13x, 19) Ella Äijänaho HlAS 196/13x, 20) Kaapo Torkko IMAS 196/9x, 21) Leevi Intonen VamSA 196/8x, 22) Oona Poikela SodA 195/13x, 23) Hermanni Kuoppala LappjA 195/13x, 24) Siiri Petäjäsaari MyA 195/11x, 25) Veeti Lehtimäki IMAS 195/10x, 26) Lenniina Hangassalo IMAS 194 10xX,4×10,6×9, 27) Miska Löytynoja HSA 194/10x, 28) Maija Eerola LamAS 194/9x, 29) Aatu Rintamäki IMAS 194/9x, 30) Veeti Mäkelä LappjA 194/9x, 31) Eero Ala-Ikkelä KhjA 194/8x, 32) Iida-Maria Tuomainen AsAs 194/8x, 33) Lari Lehikoinen VihA 194/6x, 34) Mika Kärkkäinen KA 193/11x, 35) Eemil Valkama MA 193/10x, 36) Joni Yli-Parri PuKu 192/9x, 37) Kalle Suojanen PuKu 192/6x, 38) Leo Eronen VihA 192/5x, 39) Usva Korkiatupa KA 191/10x, 40) Elias Ruusunen AsAs 191/9x, 41) Eetu Lehtimäki IMAS 191/8x, 42) Paavo Lehto NoSA 191/5x, 43) Urho Leppisaari IU 190/11x, 44) Sonja Nenonen Hahlo 190 7xX,6×10,4×9,3×8, 45) Oliver Pakulla LappjA 190/7x, 46) Samu Mäkinen IMAS 190/7x, 47) Topias Hasala AsAs 190/3x, 48) Niko Antila HSA 189/11x, 49) Heikki Niemi IMAS 189/9x, 50) Jesse Riihimäki IMAS 189/9x, 51) Minea Terkola SaSA 189/8x, 52) Meeri Kurttila MA 189/8x, 53) Konsta Pitkänen IkA 188/7x, 54) Anni Korpikoski SodA 188 7xX,2×10,10×9,1×8, 55) Niko Neitola SodA 188 4xX,6×10,8×9,2×8, 56) Veera Piirainen SodA 187/6x, 57) Jere Vaaraniemi IMAS 187/6x, 58) Vertti Tiensuu HlAS 185/8x, 59) Mikko Jussila IMAS 185 5xX,2×10,12×9,1×7, 60) Hilla Ollaanketo KarMAS 185/4x, 61) Niko Viinamäki LappjA 185/4x, 62) Vilma Niemi IMAS 183, 63) Jonne Välimäki KaA 181 4xX,2×10,10×9,3×8,1×7, 64) Jimmy Skogberg KSF 181 2xX,2×10,13×9,3×8, 65) Leevi Tanskanen AsAs 180/2x, 66) Mauri Hirsilä IkA 180/1x, 67) Jimi Henriksson K-UAS 178.

10m ilmapistooli 20 ls sarja 10IT: 1) Juha-Pekka Vähätalo KaA 200, 2) Leevi Intonen VamSA 196, 3) Tiia Koivisto KA 195, 4) Aleksi Kauppila KaA 194/10x, 5) Jaakko Mantere HSA 194/8x, 6) Julia Teirikangas KP-V 194 8xX,7×10,4×9,1×8, 7) Aatu Rintamäki IMAS 194/8x, 8) Leevi Tanskanen AsAs 194/5x, 9) Mika Kärkkäinen KA 193, 10) Santeri Kenola KaA 192, 11) Veeti Mäkelä LappjA 190, 12) Taavi Lauttamus KA 189 6xX,4×10,9×9,1×8, 13) Elias Ruusunen AsAs 189 1xX,10×10,7×9,2×8, 14) Peetu Tero AsAs 188/6x, 15) Veeti Lehtimäki IMAS 188/3x, 16) Ella-Maria Huhtanen KarMAS 188/2x, 17) Roosa-Maria Polso KP-V 187, 18) Niko Antila HSA 186/5x, 19) Pauliina Karonen KA 186/5x, 20) Iina Niemelä IU 186/1x, 21) Samu Mäkinen IMAS 185/4x, 22) Lenniina Hangassalo IMAS 185/4x, 23) Anni Korpikoski SodA 183, 24) Sonja Nenonen Hahlo 182, 25) Urho Leppisaari IU 181/4x, 26) Ciia Fresenius LAS 181/2x, 27) Joona Holkko KAS 181/1x, 28) Kaapo Torkko IMAS 180/3x, 29) Meeri Kurttila MA 180/2x, 30) Veikko Heiskanen PiekSA 180/1x, 31) Oona Poikela SodA 179/3x, 32) Heikki Niemi IMAS 179/2x, 33) Hermanni Kuoppala LappjA 178, 34) Nea Tastula KP-V 177 4xX,1×10,10×9,2×8,3×7, 35) Veera Piirainen SodA 177/1x, 36) Niko Neitola SodA 177/1x, 37) Emma Pitkänen IkA 176, 38) Jere Vaaraniemi IMAS 175/1x, 39) Mikko Jussila IMAS 175/0x, 40) Vilma Niemi IMAS 173, 41) Miska Löytynoja HSA 170/1x, 42) Hilla Ollaanketo KarMAS 170/1x, 43) Eemil Valkama MA 170/0x, 44) Viljami Niemenaho LehA 168, 45) Oliver Pakulla LappjA 167, 46) Aapeli Rinta-Koski IMAS 161, 47) Vanessa Kiiskinen IkA 159, 48) Jesse Riihimäki IMAS 157.

10mi Ilmakivääri 20 ls sarja 12VT: 1) Aino Nenonen Hahlo 183, 2) Lauri Syrjä AsAs 181, 3) Niklas Moilanen KhjA 180, 4) Axel Hiidenheimo LamAS 178, 5) Henri Karlsson K-64 177, 6) Jere Kukkola LamAS 176, 7) Joona Rantonen P-HA 172/2x, 8) Mira Terkola SaSA 172/2x, 9) Neea Vuorela K-64 171, 10) Nea Lilja LamAS 170, 11) Annika Karlsson K-64 169, 12) Topias Teikari IU 168, 13) Onni Varila KP-V 166, 14) Lotta Kärnä HlAS 165, 15) Anette Sarastamo KhjA 164/2x, 16) Riina Ahvenus NoSA 164/1x, 17) Teemu Turpeinen TiA 163, 18) Daniel Lukoperov YK 162, 19) Kaisa Rajala HlAS 161, 20) Daniel Kalintiv SaSA 159/2x, 21) Antti Turunen AsAs 159/2x, 22) Kim Siitonen Hahlo 155, 23) Vilppu Räsänen SaSA 154, 24) Onni Mäki-Hallila SsA 153, 25) Karin Holmberg RS 151, 26) Tuulevi Suomus VihA 150, 27) Arttu Lidman IMAS 149, 28) Jami Lehtinen KaA 148, 29) Siiri Nenonen KitA 146, 30) Jimi Suokas NoSA 145/0x, 31) Emma Malinen KSF 145/0x, 32) Taru Niemelä K-UAS 144/3x, 33) Joni Nahkala LappjA 144/0x, 34) Tiina Saukko KhjA 142, 35) Kalle Anttila KhjA 141/1x, 36) Iida Alanoja HlAS 141/1x, 37) Joel Peltomäki KaA 141/0x, 38) Ella Hautamäki VamSA 137/1x, 39) Konsta Intonen VamSA 137/0x, 40) Jesse Ojanperä HSA 136, 41) Juuso Vimpari HSA 135, 42) Ida Pakulla LappjA 134/1x, 43) Tapio Itäluoma KhjA 134/0x, 44) Arno Leppisaari IU 128/1x, 45) Juho-Pekka Polso KP-V 128/0x, 46) Joonas Kiviniemi HSA 124, 47) Lasse Itäluoma KhjA 123, 48) Tero Jokinen IkA 122/1x, 49) Maria Jussila IMAS 122/0x, 50) Reetta Wallin PuKu 120, 51) Leo Hieto HlAS 117 väh.2p, 52) Minja Sillanpää IMAS 113, 53) Kasperi Laino KaA 77.

10m ilmakivääri 20 ls sarja 12HT: 1) Rasmus Finne KuusA 198 17xX,1×10,2×9, 2) Santra Mauno KuusA 198 12xX,6×10,2×9, 3) Joel Palmgren MA 197/16x, 4) Mika Viljakainen MA 197/15x, 5) Vilma Huhtanen YVA 197 14xX,3×10,3×9, 6) Antti Toivanen SaSA 197 11xX,6×10,3×9, 7) Topi Juonoja KuusA 196 13xX,3×10,4×9, 8) Uki Torkko IMAS 196 11xX,5×10,4×9, 9) Otto Rahikainen MA 194/12x, 10) Essi Hakala KA 194/11x, 11) Iiris Lauttamus IMAS 194/10x, 12) Paavo Pulkkinen MA 193, 13) Hilkka Rinta-Koski IMAS 191 9xX,3×10,7×9,1×8, 14) Veera Mustonen SiiLa 191 9xX,2×10,9×9, 15) Emmi Ahonen KA 190 9xX,2×10,8×9,1×8, 16) Vertti Sipponen MA 190 6xX,4×10,10×9, 17) Topias Nahkala KA 187, 18) Lauri Tylli KuusA 186/6x, 19) Jermu Korkiatupa KA 186/5x, 20) Elmeri Perälä KA 185, 21) Ville Ahonen KA 181, 22) Sonja Häkki IMAS 179.

10m ilmakivääri 30 ls sarja 14VT: 1) Riku Laitinen HaaAS 290, 2) Elli Männistö PuKu 286, 3) Anni Sipola SodA 283, 4) Emma Keskinen K-64 282, 5) Kiia Hokkanen YVA 278, 6) Tuomas Olli LappjA 277/12x, 7) Yaroslav Ishanov HlAS 277/11x, 8) Tuomas Tapper PAS 276, 9) Jonna Nahkala LappjA 274, 10) Laura Norolampi IMAS 273, 11) Tomi Seppälä LamAS 272/10x, 12) Vilma-Liina Nuora KitA 272/6x, 13) Iida Tolvanen JA 271/7x, 14) Anna Liuska HaaAS 271/4x, 15) Aino Pulju IvUA 270, 16) William Skogberg KSF 269/9x, 17) Sirja Perttamo SodA 269/6x, 18) Luukas Koota ESF 269/4x, 19) Aleksi Heinonen LappjA 269/1x, 20) Jaakko Niemi IMAS 268, 21) Jani-Petteri Leppänen HlAS 267/6x, 22) Vilma Sippola HaaAS 267/5x, 23) Arttu Vaittinen KitA 267/2x, 24) Mikko Helenius NoSA 265/6x, 25) Venni Härkönen YK 265/5x, 26) Jere Lehtinen VihA 264, 27) Aleksi Kasi IMAS 263, 28) Niko Halkola IU 261/2x, 29) Casper Friman RS 261/4x, 30) Sami Manelius SaSA 257, 31) Aaro Wessman SaSA 256, 32) Sandra Moring KSF 253, 33) Venla Berg KarMAS 252, 34) Joel Rantanen KuKu 251/4x, 35) Atte Kiikeri SaSA 251/4x, 36) Arttu Katajisto KaA 250/3x, 37) Ville Ketolainen IMAS 250/2x, 38) Melinda Moring KSF 250/1x, 39) Paavo Kallioinen PuKu 249/3x, 40) Oliver Jansson KSF 249/3x, 41) Oskar Kotala HSA 240, 42) Eetu Alakumpula HSA 239 väh.4p, 43) Miika Mäkelä LappjA 235, 44) Silja Hautamäki VamSA 234, 45) Juho-Olli Nenonen KitA 233, 46) Kasperi Haarala YK 231, 47) Jaakko Peräniitty PuKu 230, 48) Leevi Nahkala KA 229, 49) Tiia Yliketola HSA 228, 50) Heikki Linnainmaa NoSA 220, 51) Atso Kahilainen MA 219, 52) Akseli Toivanen SaSA 215, 53) Aarni Koponen MA 213, 54) Aapo Manni KarMAS 208, 55) Eetu Siikaniemi AsAs 201, 56) Arttu Viinamäki LappjA 199, 57) Anton Lähteenkorpi KaA 178.

10m ilmakivääri 30 ls sarja 14HT: 1) Pinja Tolonen PiekSA 300, 2) Roni Airo K-UAS 299/28x, 3) Essi Heiskanen PiekSA 299/27x, 4) Markus Suortti HAS 299 24xX,5×10,1×9/3 5) Eemeli Rinta-Koski IMAS 299 24xX,5×10,1×9/1 6) Arttu Lång KuusA 298 26xX,2×10,2×9, 7) Viivi Kemppi KuusA 298 23xX,5×10,2×9, 8) Ava Lind MA 297/24x, 9) Henriikka Hölsö IMAS 297/21x, 10) Nea Valkonen HAS 295/20x, 11) Roope Hyytiäinen K-UAS 295/19x, 12) Severi Mauno KuusA 294, 13) Valtteri Repo ToU 288 väh.2p, 14) Eetu Mäkelä KuusA 287, 15) Mari Pihlaja KA 281/12x, 16) Oskari Laaksonen IMAS 281/7x, 17) Aapo Väisänen MA 264.

10m ilmapistooli 20 ls sarja 12VT: 1) Aliisa Kunnaspuro IU 182, 2) Uki Torkko IMAS 174, 3) Panu Laakso KA 173, 4) Viljami Norolampi IMAS 172/5x, 5) Helmi Junnila TSA 172/0x, 6) Vili Lappi KP-V 171, 7) Ella Hautamäki VamSA 169, 8) Hilja Holma IkA 166/2x, 9) Aino Rytkönen MA 166/2x, 10) Kia Etelämäki LappjA 166/0x, 11) Joni Nahkala LappjA 165/1x, 12) Vilhelmi Rantala IkA 165/0x, 13) Jesse Holma KaA 160/2x, 14) Topias Teikari IU 160/1x, 15) Niko Räisänen SodA 160/0x, 16) Chelsea Rogersson TSA 158, 17) Konsta Intonen VamSA 157, 18) Vertti Sipponen MA 156, 19) Teemu Kytöviita TSA 155/2x, 20) Eetu Jylhä KP-V 155/1x, 21) Saana Rannisto LappjA 155/1x, 22) Arttu Lidman IMAS 153, 23) Aada Jokelainen PiekSA 152, 24) Arno Leppisaari IU 149 väh.2p, 25) Iiris Lauttamus IMAS 146, 26) Iida Pitkänen IkA 145, 27) Vili Liukkonen IkA 144/0x, 28) Eppu Nyman AsAs 144/0x, 29) Ida Pakulla LappjA 138, 30) Emmi Ahonen KA 137, 31) Iita Ihalainen PiekSA 133/0x, 32) Ville Ahonen KA 133/0x, 33) Topias Nahkala KA 132, 34) Minja Sillanpää IMAS 124, 35) Sonja Häkki IMAS 110.

10m ilmapistooli 30 ls sarja 14VT: 1) Laura Norolampi IMAS 280, 2) Anni Sipola SodA 270, 3) Lauri Huhtanen KarMAS 269, 4) Jaakko Niemi IMAS 261, 5) Aleksi Heinonen LappjA 260/3x, 6) Tuomas Olli LappjA 260/3x, 7) Venla Berg KarMAS 258, 8) Niklas Myllymäki NoSA 256, 9) Tino Tukiainen MA 255/2x, 10) Arttu Laulainen KeAmS 255/0x, 11) Sampo Muhonen TiA 254 väh.2p, 12) Mikko Lintunen MA 253/3x, 13) Linnea Uutela LAS 253/2x, 14) Jaakko Eerola LamAS 252, 15) Henriikka Hölsö IMAS 251/1x, 16) Leevi Nahkala KA 251/0x, 17) Sirja Perttamo SodA 250, 18) Aleksi Kasi IMAS 248/3x, 19) Jaakko Teirikangas KP-V 248/2x, 20) Valtteri Karhunen LehA 248/1x, 21) Casper Corell KaA 247 väh.4p, 22) Niko Okkonen MA 245, 23) Joonas Holma KaA 244, 24) Niko Halkola IU 243, 25) Oskari Laaksonen IMAS 242/1x, 26) Matti Heiskanen PiekSA 242/0x, 27) Nina Holkko KAS 242/0x, 28) Mari Pihlaja KA 237, 29) Arttu Vaittinen KitA 236, 30) Rami Ylilammi KaA 235, 31) Arttu Viinamäki LappjA 218, 32) Cristian Sario TSA 215, 33) Silja Hautamäki VamSA 212, 34) Mikko Vehnämaa IkA 204 väh. 4p, 35) Eemeli Rinta-Koski IMAS 199/0x, 36) Ville Ketolainen IMAS 199/0x.